Refleksologia Stóp

ZAPRASZAMY NA ZABIEGI REFLEKSOLOGII STÓP (+elementy refleksologii dłoni – nauka samodzielnego stosowania)

Oferujemy zabiegi Z DOJAZDEM DO DOMU PACJENTA

Stosujemy ogólne zabiegi refleksologii oraz ukierunkowane na dany problem.

kontakt: terapeuta Karolina Witczak-Jabłońska karolina.logopeda@gmail.com lub 608 616 426

REFLEKSOLOGIA, poza ogólnym przywracaniem równowagi w organizmie,  POMAGA M.IN W PROBLEMACH:

! BÓLU – przewlekłego, chronicznego, lub okazjonalnego

oraz m.in:

-układu nerwowego: bezzsenność, napięcie emocjonalne, napięciowe bóle głowy, pleców, przemęczenie, zawroty głowy, rwa kulszowa…

– układu oddechowego: astma, alergia, zapalenie zatok, zapalenie gardła, przewlekły kaszel, zalegająca wydzielina, katar, chrypka…

– układu trawiennego: biegunki/zaparcia, niestrawność, wzdęcia, hemoroidy, dolegliwości psychosomatyczne

– układu kostnego: bóle kręgosłupa, zesztywnienie stawów, bóle stawów, rekonwalescencja po urazach…

– układu krążenia: nadciśnienie, niedociśnienie…

– układu limfatycznego: obrzęki, zatrzymanie wody w organizmie, ból  migdałków…

– układu moczowego: zapalenia pęcherza, cewki moczowej, kamienie nerkowe, zapalenia nerek

– dermatologia: trądzik, egzemy…

– oczy: zmęczenie, gradówka, jęczmień…

uszy: zapalenie ucha, szumy w uszach, ból ucha…

I WIELE INNYCH…

POLECAMY TAKŻE ZABIEGI REFLEKSOLOGII DLA MALUSZKÓW – regulują cykl snu i czuwania, uwalniają od wzdęć, kolek, uspokajają… Bezpieczna metoda, już dla niemowląt.

 

 

 

Refleksologia – metoda terapii holistycznej. Zajmuje się zasadami pracy refleksów znajdujących się na stopach i dłoniach odpowiadających wszystkim gruczołom, organom i częsciom ludzkiego ciała.

Polega na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami, które znajdują się na stopach, rękach oraz twarzy . Według zwolenników tej metody każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Według osób zajmujących się tą metodą poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców, poprawia się krążenie i stymuluje układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Refleksolodzy twierdzą, że wspomaga się w ten sposób naturalny proces samoleczenia.

Refleksologia, będąc terapią holistyczną, opiera się na koncepcji, w której cały ludzki organizm znajduje swoje odbicie w poszczególnych jego częściach. Zgodnie z tą teorią żaden z organów nie funkcjonuje w izolacji, ale współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii. Poprzez pracę na refleksach stóp refleksolog ma powodować usunięcie toksyn blokujących kanały energetyczne i doprowadzić organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej. Kiedy uciskamyrefleksy na stopach, stymulujemy przepływ energii, która ma działać uzdrawiająco na odpowiadajace refleksom narządy.

Dzisiejszą refleksologię zapoczątkowała Eunice Ingham, która w latach 30. XX wieku rozpowszechniła tę metodę[1][2]. Kiedy po raz pierwszy się z nią zetknęła była pod tak wielkim jej wrażeniem, że zrezygnowała ze szpitalnego etatu i rozpoczęła praktykę prywatną jako refleksolog. Napisała następnie pierwszą książkę o refleksologii, by następnie otworzyć pierwszą specjalistyczną szkołę kształcącą refleksologów (w tym też czasie „terapia zonowa” została przemianowana na refleksologię). Ingham poświęciła 40 lat swego życia na praktykę i propagowanie tej metody leczenia. Zmarła w 1974 roku.

Według zwolenników tej metody początki refleksologii sięgają starożytności. Malowidła znalezione w egipskim Grobowcu Lekarza w Sakkarze przedstawiają starożytnych terapeutów uciskających stopy i dłonie swoich pacjentów. Również Chińczycy korzystali z metody uciskania punktów na stopach wraz z zabiegami akupunktury.