Metoda EFT czyli Tapping

EFT Emotional Freedom Techniques

EFT  czyli TAPPING

Karolina Witczak-Jabłońska – terapeuta,trener, pedagog, logopeda

OFERUJEMY:

– terapeutyczne spotkania indywidualne w Łodzi (w domu pacjenta, lub w gabinecie w centrum miasta)

– konsultacja on-line (mail) + indywidualne rundki EFT specjalnie dopracowane do aktualnej potrzeby klienta.

zgłoszenia, pytania: karolina.logopeda@gmail.com


więcej o metodzie:

O EFT W WIKIPEDII

***

Puknij się w głowę…? Czyli wstęp do metody EFT.
Karolina Witczak-Jabłońska

EFT czyli Emotional Freedom Techniques / Techniki Emocjonalnej Wolności/ (inna nazwa – TAPPING) to metoda, którą od dłuższego czasu systematycznie stosuję, którą sprawdziłam w wielu sytuacjach zarówno na sobie, jak i na innych i (choć mój umysł nadal jest tym zdumiony), muszę stwierdzić, że DZIAŁA!

Ponieważ metoda ta jest prosta do zastosowania samemu, nie trzeba wydawać góry pieniędzy, ani poświęcać masy czasu, by ją stosować, uważam, że każdy powinien spróbować.
Co prawda, jak za chwilę się przekonasz, metoda wygląda dziwnie, trudno uwierzyć, że może działać, większość ludzi ma opór przed rozpoczęciem jej stosowania (głównie dlatego, że obala sporą część wiedzy, którą w swoim życiu zgromadziliśmy), to  jednak DZIAŁA i WARTO JEJ SPRÓBOWAĆ!

Na początek kilka słów o tym, dlaczego trudno nam uwierzyć w to, że EFT może działać…
Po pierwsze: przyzwyczailiśmy się do myślenia, że aby coś zmienić, trzeba włożyć w to dużo wysiłku, czasu, a często też pieniędzy. Że duże zmiany = duży wysiłek. Że nic nie przychodzi łatwo, że niczego nie osiąga się ot tak. Otóż EFT niejednokrotnie to podważa. Dla niektórych to tak silny wstrząs światopoglądowy, że ich ROZUM protestuje bardzo zawzięcie. Ponieważ generalnie nasz ROZUM nie chce zmian i każdą zmianę odbiera jako potencjalne zagrożenie (o tym więcej kiedy indziej),
w przypadku EFT może naprawdę wariować. Bo co ma „powiedzieć” na to, że w ciągu kilku minut może pozbyć się problemów, których nie potrafił pozbyć się przez lata, a może i niemal przez całe życie? Jak kilkuminutowa sesja EFT ma pomóc na problem,
z którym mierzyliśmy się od lat, z którym wraz z nami mierzyli się specjaliści (psycholog, psychiatra, lekarz, trener…?), może nawet leki? Twardy orzech do zgryzienia dla naszego rozumu. Sama pamiętam, jak mój wrzeszczał na początku: to niemożliwe, to jakieś śmieszne jest, głupie, bez sensu! A uwierzcie mi – mój rozum był szczególnie niepodatny na to, czego nie widać, nie można dotknąć, zmierzyć, potwierdzić  naukowo. Taki naprawdę twardo stąpający po ziemi. Jednak na szczęście udało mi się POMIMO SILNEGO OPORU, spróbować.

Poza niepodważalnymi korzyściami, jakie EFT przyniosło i przynosi nadal mnie samej, doświadczyłam także niesamowitej satysfakcji i radości dzielenia się tą metodą z innymi, więc, chcąc poczuć jeszcze więcej satysfakcji i radości, DZIELĘ SIĘ NIĄ Z WAMI.

Rzeczowo:

– Technika funkcjonuje od ponad 20 lat i jest praktykowana przez wielu znanych na świecie ludzi (m.in. Madonna, Whoopi Goldberg, Deepak Chopra, Joe Vitale, Oprah Winfrey, Fernando Alonso (mistrz świata Formuły 1)

– Działa  właściwie na WSZYSTKO, co jest związane z emocjami, strachem, traumami, pamięcią.
Działa również na dolegliwości fizyczne – psyche (emocje)  i soma (ciało) są bardzo, ale to bardzo współzależne)!

– Technika polega na opukiwaniu punktów energetycznych w naszym ciele – punktów meridianowych (to te, które wykorzystuje również  m.in. akupunktura)

– Opukiwaniu towarzyszy koncentrowanie się na danym problemie i emocjach  z nim związanych.

– Opukiwanie likwiduje bloki i bariery w prawidłowym przepływie energii, przywraca harmonię energetyczną i tym samym eliminuje negatywne emocje i myśli.

– Ekspresowo sprawia, że dany temat przestaje być problemem, a nawet naprawdę silne negatywne emocje słabną lub po prostu odchodzą.